Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Zielone światło dla Teveza

- Zawarliśmy umowę z Corinthians, ale póki co Tevez dalej jest piłkarzem Manchesteru City - powiedział w telewizji Sky trener The Citizens, Roberto Mancini. Argentyński piłkarz wolę odejścia z klubu wyraził po raz pierwszy w grudniu. Po zakończeniu sezonu wystosował specjalny list do kibiców i zarządu, w którym podtrzymał chęć zmiany otoczenia.
Według doniesień człowieka związanego z Manchesterem City, sprawa transferu Teveza do Corinthians zostanie zamknięta, gdy ten dogada się z nowym pracodawcą co do warunków finansowych.

Brazylijski klub wstępnie zaproponował za 27-letniego napastnika trzeciemu klubowi Premier League 40 milionów euro (63,57 miliona dolarów). The Citizens zwlekali jednak ze zgodą, licząc na większy zarobek. Corinthians złożyli ofertę jeszcze raz, kwota nie jest jednak znana.

- Nie miałbym nic przeciwko powrotowi do Corinthians - skomentował doniesienia prasowe Argentyńczyk. Tevez w brazylijskim klubie grał w latach 2005-2006. Stamtąd trafił do swojego pierwszego klubu w Premier League - West Hamu.

Głównym powodem, dla którego piłkarz pragnie wrócić do Ameryki Południowej jest rozłąka z rodziną. - Życie bez moich dzieci w Manchesterze jest dla mnie bardzo ciężkie. Wszystko co robię, robię dla Katie i Florencji. Muszę być bliżej i spędzać z nimi więcej czasu - napisał w oświadczeniu Tevez.W ostatnim sezonie Argentyńczyk został królem strzelców Premier League. Zdobył dla swojej drużyny 20 goli.

Zdenerwował Wengera, teraz się tłumaczy -Mancini ?