Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Zmiany przepisów w Anglii. Trenerzy nie będą ograniczani

Angielska Premier League postanowiła znieść kontrowersyjny przepis, który zobowiązywał trenerów do wystawiania najmocniejszego składu w meczach ligowych.
Do tej pory w Premier League istniał przepis dotyczący konieczności wystawiania najmocniejszego składu w każdym meczu ligowym. Miało to zapewnić atrakcyjność tych rozgrywek.

W minionym sezonie ukarane za łamanie tego przepisu zostały dwa kluby: Blackpool i Wolverhampton.

Trener Blackpool Ian Holloway w meczu z Aston Villą desygnował do gry zawodników, którzy wcześniej nie mieli zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Obserwatorzy podkreślali, że trener mocno osłabił swój zespół, a to względem kibiców jest zachowaniem nie zgodnym z duchem sportu. Holloway tłumaczył swoją decyzję chęcią dania swoim najlepszym zawodnikom więcej czasu do odpoczynku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem The Villans 2:3. Blackpool musiało zapłacić 25 tysięcy funtów kary.

Z kolei Wolverhampton zostało ukarane, gdy na mecz z Manchesterem United wybiegło 10 rezerwowych zawodników. Wolves dostali nie tylko karę 25 tysięcy funtów, ale przegrali również mecz 0:3.

Po zmianie przepisów trenerzy będą mogli w nieograniczony sposób korzystać z 25 zawodników zgłoszonych do rozgrywek oraz dodatkowo dokoptować do drużyny piłkarzy poniżej 21 roku życia.

- Kluby przegłosowały modyfikację obecnych przepisów. Od teraz będzie można dowolnie rotować 25 zawodnikami zgłoszonymi do rozgrywek. Dodatkowo trenerzy mogą korzystać z nieograniczonej liczby piłkarzy poniżej 21 roku życia, których na tej liście nie ma - powiedział rzecznik prasowy angielskiej federacji.