Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Wenger szuka wysokich piłkarzy do składu

Po sześciu sezonach bez zdobycia trofeum Arsene Wenger szuka poważnych wzmocnień i zapowiada, że Arsenal będzie miał ogromną szansę na sukces - zdobycia mistrzostwa Anglii i powalczenia w Lidze Mistrzów. Francuz uważa, że zespół potrzebuje wysokich piłkarzy, którzy będą pasować do jego koncepcji. Dodatkowo menedżer podkreśla, że nie zamierza zmieniać swej filozofii prowadzenia klubu.
W poprzednim sezonie Premier League Arsenal stracił aż 43 gole. Wenger przeanalizował błędy swoich zawodników i doszedł do wniosku, że jego skład jest... zbyt niski. Francuz wierzy, że po sprowadzeniu kilku rosłych graczy, jego ekipa będzie w stanie wrócić na szczyt już w przyszłym sezonie.

- Musimy poprawić średnią wzrostu w naszym zespole. Potrzebuję ludzi wysokich, przydatnych szczególnie we własnym polu karnym i w środku pola - stwierdził menedżer Arsenalu.

Po imponującym początku sezonu, klub z Londynu zawiódł na finiszu rozgrywek. Ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu w tabeli i dość szybko odpadł z Ligi Mistrzów po porażce z Barceloną.

- Musimy być bardziej waleczni, zdolni do zdominowania przeciwnika siłą fizyczną. Chcemy zmienić naszą charakterystykę gry - zdradził dziennikarzom Wenger.

Mimo słabego sezonu, końcowej porażki z United, Chelsea i City, Wenger jest zdania, że Arsenal jest bliski zdobycia mistrzostwa Anglii. - W 95% robimy wszystko dobrze, ale brakuje nam tych 5% do końcowego sukcesu. To frustrujące flirtować z sukcesem i kończyć sezon z pustymi rękoma. Fani są niepocieszeni, że nie wygraliśmy Premier League, ale uważam, że jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia celu. W 2003 roku również byliśmy najlepszą drużyną na wyjazdach, ale nie daliśmy rady w całym sezonie. Rok później byliśmy jednak niezwykle potężni - uważa Wenger.

Angielska prasa uważa, że Francuz interesuje się transferem Raphaela Varane z Lens.