Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Kłopoty Fergusona po nazwaniu Webba najlepszym sędzią w Anglii

Trener Manchesteru United Alex Ferguson otrzymał we wtorek ostrzeżenie od angielskiej federacji (FA). Został oskarżony o nieprawidłowe zachowanie po nazwaniu Howarda Webba ?najlepszym sędzią w kraju?
Krajowe regulacje zabraniają trenerom czynienia jakichkolwiek uwag, odnoszących się do arbitrów - obojętnie, czy są one pozytywne, czy negatywne. FA chce użyć jego przypadku jako straszaka.

- To oczywiste złamanie zasad. I to, po raz pierwszy, ktoś zrobił to tak jaskrawo, niemal na oczach komisji - głosi oświadczenie komisji regulaminowej związku.

- W tym przypadku, uważamy to za drobne złamanie, ale jednak złamanie zasad. Powinniśmy wykorzystać to jako ostrzeżenie dla wszystkich trenerów. Od teraz każde takie naruszenie, nawet przypadki pozytywnych komentarzy, będzie rozpatrywane przez FA.

Fergusonowi nie zakłóca to jednak szampańskiego nastroju po tym, jak w weekend doprowadził "Czerwone Diabły" do rekordowego, 19. mistrzostwa kraju. Przed ostatnim, niedzielnym meczem sezonu z Blackpool, powstrzyma się jednak zapewne od podobnych komentarzy.

To oskarżenie pojawiło się dwa miesiące po ukaraniu szkockiego trenera odesłaniem na pięć spotkań na trybuny za krytykowanie sędziów.

W niedzielę "barwny" arbiter Howard Webb podyktował kontrowersyjny rzut karny dla Tottenhamu w meczu z Liverpoolem. Oba kluby walczą o grę w europejskich pucharach. To kolejna z jego szeroko komentowanych decyzji.

W styczniu zawodnik (jeszcze wtedy) Liverpoolu Ryan Babel opublikował na jednym z portali społecznościowych fotomontaż Webba w koszulce MU. Zareagował w ten sposób na rzut karny podyktowany przeciw jego drużynie i wyrzucenie z boiska Stevena Gerrarda w meczu Pucharu Anglii. Manchester wygrał 1:0.