Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Kibice Liverpoolu oburzeni gadżetami sprzedawanymi przez kibiców Manchesteru

Fani Manchesteru United wywołali burzę na Wyspach, po tym jak jedna z ich kibicowskich stron wprowadziła do sprzedaży gadżety szydzące z tragicznych wydarzeń na stadionie Heysel w 1985 roku. Tuż przed finałowym meczem Pucharu Europy, kibice Liverpoolu starli się z fanami Juventusu w wyniku czego zginęło 39 osób.
Strona Republik of Mancunia sprzedawała koszulki i odznaki na których widnieją trzy gwiazdki symbolizujące ilość triumfów Czerwonych Diabłów w Pucharze Europy. Tuż pod nimi widnieje hasło "Bez zabijania", co według fanów Liverpoolu wyraźnie nawiązuje do wydarzeń ze stadiony Heysel. Kibice "The Reds" poczuli się zniesmaczeni. Sprzedawanie koszulek uznali za czyn "haniebny" i są zdania, że jest to "czerpanie korzyści ze śmierci".

Po ich interwencji gadżety w poniedziałek zostały wycofane ze sprzedaży. Na stronie nadal można jeszcze zobaczyć jednak grafikę, która była nanoszona na produkty.

Tragedia na belgijskim stadionie jest do tej pory jedną z największych w historii europejskiej piłki. Pomimo wydarzeń zadecydowano, że spotkanie zostanie rozegrane. Juventus wygrał 1:0 i zdobył swój pierwszy w historii Puchar Europy. Po meczu UEFA nałożyła na angielskie kluby pięcioletni zakaz gry w europejskich pucharach.

Premier League. Hitowy mecz Manchester United - Chelsea dla Czerownych Diabłów ?