Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Howard Webb poprowadzi mecz o mistrzostwo Anglii

Władze Premier League ogłosiły we wtorek, że sędzia Howard Webb poprowadzi niedzielny mecz Manchesteru United z Chelsea Londyn, który prawdopodobnie zdecyduje o tym, kto zdobędzie mistrzostwo Anglii. Webb był arbitrem głównym podczas finału piłkarskich mistrzostw świata w 2010 roku.
Na trzy kolejki przed końcem Manchester przewodzi ligowej tabeli z 73 punktami w 35 meczach. Chelsea zdobyła trzy punkty mniej, ale jeśli w niedzielę zwycięży, to ona obejmie prowadzenie dzięki lepszemu stosunkowi bramek.

Menedżer Manchesteru United Alex Ferguson w ostatnich tygodniach narzekał na pracę arbitrów i liczbę decyzji, które podjęli "przeciwko" jego drużynie. W marcu za krytykę pracy arbitra Martina Atkinsona podczas pierwszego meczu z Chelsea został przez władze ligi ukarany pięciomeczowym zawieszeniem.

Dlatego Premier League zdecydowała, że tak ważny mecz poprowadzi jeden z najlepszych sędziów, acz kontrowersyjny Howard Webb. Sędziował on w tym sezonie mecz Pucharu Anglii pomiędzy United i Liverpollem, w którym zespół z Manchesteru zwyciężył po rzucie karnym.

Wenger to najlepszy trener świata - uważa Wojciech Szczęsny ?