Premier League. Rooney przeprasza

Wayne Rooney przeprosił za wykrzykiwanie niecenzuralnych słów do kamery po zdobyciu trzeciej bramki w meczu z West Hamem. Manchester United wygrał to spotkanie 4:2, mimo że po pierwszej połowie przegrywał 0:2.
Zobacz gole Manchesteru na Zczuba.tv

Na Upton Park w Londynie kibice przeżyli prawdziwy horror. W pierwszej połowie bramki strzelali tylko gospodarze i wydawało się, że mogą być poważną przeszkodą na drodze Manchesteru po mistrzowski tytuł. "Czerwone Diabły" przeszły jednak w szatni metamorfozę.

Kanonadę rozpoczął w 65. minucie Rooney, który kapitalnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Greena. Nie minęło 10 minut, a na tablicy wyników widniał już remis. Tym razem Anglik ograł obrońców przyjęciem piłki i strzałem w długi róg uciszył trybuny. Pięć minut później Rooney miał już na koncie klasycznego hat-tricka po bramce z rzutu karnego. To właśnie wtedy niesiony emocjami napastnik wykrzyczał do kamery kilka niecenzuralnych słów.

- Chciałbym przeprosić za moje zachowanie, które było wynikiem radości ze strzelenia gola. W szczególności chciałbym przeprosić rodziców i dzieci, które oglądały mecz w telewizji - cytuje Rooneya oficjalna strona Manchesteru United.

- Emocje wzięły górę, ale wyraziłem je nieodpowiednio. Moje zachowanie nie było wycelowane w nikogo konkretnego - dodał napastnik reprezentacji Anglii.