Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ferguson krytykuje szefa ligi za akcję "szanuj sędziego"

Trener Manchesteru United, Alex Ferguson, storpedował w piątek inicjatywę Premier League, mającą na celu poprawić od przyszłego sezonu zachowanie piłkarzy i szkoleniowców względem arbitrów
Ferguson, odbywający właśnie karę pięciu meczów na trybunach za pomeczową krytykę sędziów, zakwestionował potrzebę wprowadzenia planu, ogłoszonego w czwartek przez dyrektora wykonawczego ligi, Richarda Scudamore'a. Szkot powiedział po prostu, że piłkarze już szanują sędziów.

- Richard Scudamore chyba nie ma za dużo do roboty, co? - powiedział Ferguson na konferencji prasowej. - Chce poprawiać Premier League. I świetnie. Jasne, to jego robota. Ale nie wydaje mi się, żeby trenerzy nie szanowali arbitrów - skomentował.

- Zostałem ukarany za coś, co uważam za uczciwy komentarz. Oni [FA] nie, więc dali mi pięciomeczową karę, w porządku. Ale nie trzeba od razu mówić, że nie szanujemy sędziów. To trudna praca, wszyscy to wiemy - powiedział Ferguson.

- Nie chcielibyście sędziować meczu, no nie? Ja też nie. Potrzebujemy arbitrów. Ale Richard rzuca się tu na głęboką wodę. Z wysokiej trampoliny. I chyba nie przemyślał tego, co robi.

Trenerzy regularnie skarżą się na decyzje sędziowskie w pomeczowych wywiadach, często przeprowadzanych tuż po końcowym gwizdku, a piłkarze potrafią zwymyślać ich na boisku.

Scudamore powiedział w czwartek, że 20 klubów Premier League zgodziło się na poprawę zachowania i od przyszłego sezonu działać ma specjalny plan, mający na celu zmniejszyć liczbę incydentów.

Trener Arsenalu, Arsene Wenger, również znany z krytykowania arbitrów, poparł akcję, ale dodał, że sędziowie też powinni szanować piłkarzy i trenerów.

Neymar nie przeprosi za "rasistów" ?