Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Chelsea ściąga brazylijskiego nastolatka

Pomocnik Sao Paulo Lucas Piazon wkrótce przejdzie do londyńskiej Chelsea. 17-letni pomocnik słynny stał się po tym, jak piłka po jego strzale w meczu reprezentacji do lat 17 z Paragwajem przedziurawiła siatkę w bramce.
- Piłkarz podpisał wstępny kontrakt i ma dołączyć do klubu w styczniu 2012 roku. Wtedy podpiszemy z nim właściwą umowę - czytamy w oświadczeniu na stronie klubu z Londynu. Kwota ewentualnego transfery nie jest znana.

Piazona brazylijska prasa porównuje do innego wychowanka klubu z Sao Paulo - Kaki. Mówi się, że w Chelsea ma w przyszłości zastąpić Franka Lamparda. Na razie zbyt wielkiego doświadczenia w seniorskiej piłce nie ma, jest za to gwiazdą rozgrywek młodzieżowych - na mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 15 strzelił 10 goli.

W rozgrywanych w Ekwadorze mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 17 Piazon do tej pory strzelił dwa gole w trzech meczach. Po przegranym meczu z Paragwajem świat obiegły filmy wideo z niesamowitym golem - piłka po jego strzale przedziurawiła siatkę w bramce, tuż przy prawym słupku.

Zobacz jak Piazon dziurawi siatkę na Zczuba.tv ?