Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Benitez marzy o powrocie do Liverpoolu

Hiszpański trener Rafael Benitez wyznał, że jego marzeniem jest powrót do Liverpoolu. Były trener Interu Mediolan obecnie jest bezrobotny.
Pożegnanie Beniteza po sześciu latach spędzonych przy Anfield Road było rozczarowujące. Liverpool nie zdołał zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, co dla Hiszpana oznaczało zmianę pracodawcy. Zastąpił Jose Mourinho w drużynie, która Champions League wygrała - Interze Mediolan. Długo na stanowisku się nie utrzymał, bo w grudniu mediolański klub zerwał z nim umowę, po rozczarowującym początku sezonu. W Anglii jednak Benitez wciąż pozostaje popularnym i szanowanym szkoleniowcem. Z pierwszej możliwej okazji powrotu na Merseyside na pewno skorzysta.

Poza Wyspami Benitez nie może odnaleźć swojego miejsca. Hiszpan przyznaje, że powrót do Anglii byłby jego marzeniem. Jednocześnie przyznał, że obecny trener The Reds - Dalglish wykonuje kawał dobrej roboty.

- Jestem bardzo dumny, że mogłem być trenerem takiego klubu. W przyszłości chciałbym tam jeszcze wrócić - przyznał się w rozmowie ze Sky Sport News Benitez. - Nigdy nie wiesz kiedy mogłoby to nastąpić, bo Kenny świetnie sobie radzi. Nigdy nie przewidzisz jednak przyszłości.

Benietez przyznał, że trenowanie innego angielskiego klubu jest możliwe. O ile nie jest to któryś z odwiecznych rywali The Reds - Everton lub Manchester United. Choć sam trener żadnych nazw kurtuazyjnie nie wymienił.

- Fani Liverpoolu znają drużyny, w których nie przyjąłbym pracy. Ale i tak wątpię, żeby ktokolwiek zaproponował mi tam miejsce. Jestem profesjonalistą, ale oczywiście są pewne kluby, w których nie mógłbym pracować. Nie muszę mówić nazw, ale to raczej nie trudna zagadka - zakończył Hiszpan.

Obecnie Liverpool zajmuje szóste miejsce w tabeli Premier League. Do miejsca dającego prawo startu w europejskich pucharach traci pięć punktów.

"Mam w Anglii niedokończony interes" - mówi Jose Mourinho ?


Więcej o: