Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Rewolucyjne koszulki sprawdzą kondycję piłkarzy Tottenhamu

Od przyszłego sezonu piłkarze Tottenhamu zagrają w koszulkach, które za pomocą czujnika umieszczonego na klatce piersiowej odczytują dane wydolnościowe zawodnika. Taki system ma pomoc w podejmowaniu decyzji trenerowi o zmianach na boisku. Na umowie obowiązującej przez 5 lat londyńczycy zarobią 50 mln funtów.
Koszulki E39 posiadają sensory które na bieżąco mierzą tętno, temperaturę ciała, oddech i przyśpieszenie sportowca oraz zapisują dane na dysku o pojemności 2GB. Zamontowany nadajnik wysyła dane do komputera, a trenerzy mogą je odczytywać przy pomocy iPada lub iPhone'a.

Innowacyjne stroje firmy Under Armour dotychczas używane w NFL maja pomóc w zdefiniowaniu kondycji piłkarza podczas meczu i tego, czy powinien zejść z murawy czy też nie. Licznik przyśpieszenia i zapisywanie informacji o sile oporu z którą zmaga się osoba w E39 jest analizowana przez oprogramowanie Zephyr, z których korzysta wojsko Stanów Zjednoczonych.

To pierwszy tego typu projekt firmy Under Armour w Premier League i ich największy w Europie. Jeśli technologia się przyjmie, firma chce udostępnić informacje zbierane przez czujniki na koszulkach także komentatorom meczów. Z E39 korzysta również walijska reprezentacja w rugby.System "sokole oko" może być testowany w Premier League ?