Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Mancini dedykuje zwycięstwo zawieszonemu Toure

Szkoleniowiec Manchesteru City Roberto Mancini zadedykował zwycięstwo 1:0 z Wigan swojemu obrońcy Kolo Toure. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej został zawieszony bezterminowo po wykryciu w jego organizmie zabronionych środków.
Obrońca Manchesteru City nie pojawi się na murawie, aż do zakończenia śledztwa w sprawie dopingu piłkarza. Toure ma prawo trenowania z zespołem, dopóki nie wyjaśni się jego najbliższa przyszłość. 29-latek jednak nie miał jeszcze do tego okazji, bo wiadomość o pozytywnych wynikach testów antydopingowych pojawiła się w środę po zwycięstwie w Pucharze Anglii nad Aston Villą.

Spotkanie Manchesteru z Wigan Toure oglądał z trybun, a po meczu trener gospodarzy Roberto Mancini zadeklarował, że zwycięstwo dedykuje swojemu podopiecznemu. - Ta wygrana jest dla Kolo. Przeżywa trudne dla niego chwile, ale kochamy go jako osobę, jako zawodnika. Kolo jest fantastycznym człowiekiem. Jest poważnym zawodowym piłkarzem, ale teraz nie czuje się najlepiej.

Toure jest w stałym kontakcie z prawnikami, którzy dążą do uniknięcia kary dla piłkarza. Najsurowszą byłoby dwuletnie zawieszenie.

Z oficjalnej strony Manchesteru City dowiadujemy się, że klub nie zamierza komentować sprawy z udziałem Toure oraz informować o jej przebiegu, aż do ogłoszenia ostatecznego wyniku. Zarząd podkreśla, ze komentarze w prasie płynące z ust określonych osób (mając na uwadze np. wypowiedź Arsene'a Wengera) nie są pomocne, a w niektórych przypadkach szkodliwe i nieprawdziwe.

Brat Kolo Toure, Yaya w spotkaniu z Wigan był bliski asysty, ale David Silva został zatrzymany przez bramkarza gości Ali Ala Habsiego.

Toure stosował środki odchudzające żony? ?