Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Toure stosował środki odchudzające żony?

Niedozwolone substancje w organizmie Kolo Toure to efekt stosowania środków odchudzających żony - powiedział w piątek były trener piłkarza Arsene Wneger.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

W czwartek Manchester City zawiesił piłkarza. Kontrola antydopingowa wykazała, że zawodnik stosował niedozwolone substancje. Nie podano, jaki środek stwierdzono podczas testu, ale do czasu wyjaśnienia sprawy piłkarz nie wystąpi w żadnym oficjalnym meczu.

Toure do Manchesteru City trafił latem 2009 roku z Arsenalu Londyn za 14 mln funtów. Jego były trener Arsene Wenger podczas konferencji prasowej powiedział, że prawdopodobnie piłkarz wpadł, bo dokładnie nie sprawdził, co zażywa. - On jest bardzo czuły na punkcie swojej wagi, dba o to, by za bardzo nie przytyć, bo często miewał z tym problemy i wtedy brał środki, które stosowała jego żona - mówił Wenger.

- Wydaje mi się, że on po prostu zapomniał spytać kogoś kompetentnego, czy może to brać - dodał Wenger.

Trener Arsenalu nie krył zaskoczenia. - Dla mnie, wynik tej kontroli antydopingowej to wielka niespodzianka. Sprowadziłem go tutaj, prowadził spokojne, rodzinne życie i nigdy bym go nie podejrzewał o to, że będzie próbował w ten sposób wspomagać swoją formę - mówił Wenger.

Piłkarza Manchesteru United wyrzucili z hotelu ?