Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Brytyjski rząd chce pomóc reprezentacji

Jeremy Hunt, Sekretarz Igrzysk Olimpijskich, Mediów i Sportu, zapowiedział, że brytyjski parlament chce zmusić władze angielskiej Premier League do reform, które poprawią poziom gry reprezentacji Fabio Capello.
Jest to główny cel ministra sportu na ten rok. Komitet kultury, sportu i mediów chce zbadać sposób działania federacji piłkarskiej i przedstawić wnioski parlamentowi i rządowi już w lecie.

Premier Legaue od dłuższego czasu jest krytykowane za brak działania w interesie piłkarzy oraz narodowej reprezentacji Anglii. Rząd chce zająć się rozwiązaniem konfliktu między klubami a władzami ligi. Głównym celem jest wyjaśnienie dysproporcji między wzrostem poziomu sportowego Premiership, a coraz gorszymi wynikami reprezentacji Anglii, która z poprzedniego mundialu odpadła już na etapie 1/8 finału (po porażce z Niemcami).

Według Hunta to właśnie postawa władz Premier League jest kluczowa do przeprowadzenia niezbędnych reform w futbolu. Sekretarz chce zbadać, w jaki sposób interesy ligi mogą zostać połączone z interesami reprezentacji. W tym celu zostały wyróżnione cztery obszary, w których rząd chciałby interweniować, aby wywindować poziom gry reprezentacji na wyższy poziom (poziom zadłużenia klubów, problemy klubów z niższych lig, rozwój młodych piłkarzy i trenerów oraz większy udział fanów w zarządzaniu klubami).

Sekretarz odrzucił argumenty władz Premier League, według których fani są zainteresowani reprezentacją tylko w okolicach wielkich turniejów. Konkretne propozycje jeszcze nie padły, ale prawdopodobnie chodzi o "wydajność" przerwy zimowej oraz dawanie szans młodym piłkarzom w wielkich klubach.

Z drugiej strony mówi się, że Hunt raczej wspiera większość działań Premier League i jest przeciwny wprowadzeniu gruntownych reform w kontroli finansowej. Nie sprzeciwia się wielkim inwestycjom bogatych właścicieli klubów, takich jak Roman Abramowicz w Chelsea i nie chce narzucać przepisów, które regulowałyby podobne transakcje.

Nowy prezes angielskiej federacji piłkarskiej David Bernstein ma być głównym świadkiem w rządowym dochodzeniu.

Ferguson obwinia sędziego za porażkę z Chelsea