Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga angielska: Lider się rozpędza

Manchester United rozbił Wigan 4:0 i powiększył przewagę nad Arsenalem, który w lidze nie zagrał, bo walczył o Puchar Ligi Angielskiej. Tak przekonująco ?Czerwone Diabły? nie wygrały od wielu tygodni
Styl gry lidera Premier League od wielu tygodni wielokrotnie przyprawiał kibiców o ból głowy. Szczególnie spotkania wyjazdowe sprawiały mu duże problemy, aż trzy tygodnie temu w końcu przyszła pierwsza w sezonie porażka - z ostatnim wówczas w tabeli Wolverhampton. Publicyści zastanawiali się, czy wynik ten będzie początkiem słabnięcia lidera, czy może wstrząśnie zespołem na tyle, że ten zacznie grać lepiej.

Na razie zanosi się na to drugie rozwiązanie. "Czerwone Diabły" wygrały ostatnio derby z Manchesterem City, pokonali w Pucharze Anglii piątoligowe Crawley i zremisowali w Lidze Mistrzów na wyjeździe z Marsylią. W sobotę rozgromili Wigan 4:0, rozgrywając jedno z najlepszych wyjazdowych spotkań w tym sezonie.

Prawdziwą weryfikację formy lidera przyniesie jednak następny tydzień. We wtorek zaległy mecz wyjazdowy z Chelsea, a w niedzielę wyjazdowy mecz z Liverpoolem, który przegrał z West Hamem po raz pierwszy od ośmiu kolejek.