Premier League. Dobre oceny Szczęsnego za mecz z Newcastle

Na 7 w dziesięciostopniowej skali ocenili brytyjscy dziennikarze występ Wojciecha Szczęsnego w meczu z Newcastle. Lepszą notę w drużynie Kanonierów dostał tylko zdobywca dwóch bramek Robin Van Persie. Arsenal zremisował ze Srokami 4:4.
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv ?

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce po 25. minutach pojedynku z Newcastle prowadził 4:0. W drugiej połowie gospodarze kapitalną szarżą doprowadzili jednak do wyrównania ( czytaj relację z meczu). Polak nie popełnił błędu przy żadnej z bramek, a nawet kilkukrotnie ratował Kanonierów przed stratą gola, co dostrzegli angielscy dziennikarze.

Polak otrzymał notę 7 w dziesięciostopniowej skali ("popisał się kilkoma świetnymi interwencjami"). Podobnie zostali ocenieni Arszawin, Wilshere, Walcott, Kościelny i Djourou. Na ósemkę według serwisu SkySports zasłużył tylko Robin Van Persie.

W drużynie Newcastle najlepiej spisali się zdobywca dwóch bramek Joey Barton, Danny Simpson i Leon Best (ocenieni na 8).

Arsenal po remisie z Newcastle nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Asysty Peszki i Matuszczyka. Koeln pokonało Bayern Monachium!  ?