Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Edwin van der Sar kończy karierę z końcem sezonu

Bramkarz Manchesteru United i konkurent Tomasza Kuszczaka w bramce lidera Premier League Edwin van der Sar potwierdził, że zakończy karierę z końcem sezonu, by poświęcać więcej czasu rodzinie.
O przejściu na emeryturę Van der Sara mówiło się od dawna, w czwartek bohater spekulacji osobiście potwierdził, że rozbrat z zawodowym sportem planuje pod koniec sezonu Premier League.

Trener Manchesteru United Alex Ferguson przyznał, że spodziewał się rezygnacji 40-letniego Holendra. Szkot podobno chętnie widziałby swojego bramkarza w sztabie szkoleniowym zespołu z Old Trafford, ale ten zapowiada kompletne rozstanie z piłką.

Powodem decyzji Van der Sara jest chęć spędzania większej ilości czasu ze swoją żoną Annemaria, która w ubiegłym roku doznała udaru mózgu: - Trudno powiedzieć jednoznacznie, kiedy podjąłem decyzja. Powiedzmy, że chodziło mi to po głowie, od kiedy Annemarie miała udar. Zdecydowaliśmy wtedy, że spędzę z zespołem jeszcze rok, ale potem myśl o końcu kariery zaczęła mnie gryźć coraz bardziej. Przyszedł czas bym poświęcił się rodzinie.

- Mój wiek nie odegrał żadnej roli. Mam 40 lat, ale nadal czuje się doskonale - dodał Holender.

Birmingham z Arsenalem w Pucharze Ligi Angielskiej ?