Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Stadion Olimpijski ani dla West Hamu, ani dla Tottenhamu?

Być może żaden z londyńskich klubów nie będzie po igrzyskach w Londynie grał na budowanym właśnie Stadionie Olimpijskim. Firma zarządzająca obiektem zastanawia się czy nie odrzucić obu wniosków o przejęcie stadionu. Otrzyma je w piątek, ale oba już teraz budzą kontrowersje.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Pierwotnym pomysłem na wykorzystanie stadionu po igrzyskach było zmniejszenie jego pojemności z 80 tys. do 25 tys. i przeznaczenie go do zawodów lekkoatletycznych. Takie plany znalazły się w londyńskiej kandydaturze do organizacji mistrzostw. Potem okazało się, że na stadionie chciałyby grać londyńskie kluby.

Ale niedawno pojawiły się wątpliwości, czy klub, który po 2012 r. stanie się gospodarzem obiektu utrzyma jego lekkoatletyczny charakter. Ostateczne plany co do przyszłego użytkowania obiektu West Ham i Tottenham muszą przedstawić Olympic Park Legacy Company w piątek.

Brytyjskich lekkoatletów rozzłościła informacja, że Tottenham planuje zburzyć stadion i na jego miejscu zbudować nowy, bez bieżni. Przeciwko takiemu rozwiązaniu zaprotestował jamajski rekordzista świata w sprincie Usain Bolt. Pomysł nie podoba się też kibicom Tottenhamu, którzy nie chcą przenosin z północnego do wschodniego Londynu. West Ham planuje po igrzyskach zachować bieżnię na 60-tysięczyn stadionie, ale wątpliwości wzbudza jego przyszłość. Drużyna znajduje się na dole tabeli Premier League i jest zagrożona spadkiem, co pozbawiłoby klub znacznych wpływów.

Simon Clegg, były dyrektor wykonawczy Brytyjskiego Komitetu Olimpijskiego uważa, że stadion nie nadaje się do wykorzystywania jako piłkarski i jednocześnie lekkoatletyczny. Tottenham przedstawił analizy, z których wynika, że bieżnia znacznie zaburzy komfort oglądania meczu.

25-tysięczny stadion, byłby za mały by gościć imprezę rangi mistrzostw świata w lekkiej atletyce, ale jego konstrukcja umożliwiałaby czasowe powiększenie widowni. Pierwotny plan zakładał również umieszczenie na stadionie Narodowego Instytutu Sportu, szkoły dla ok. 500 uczniów i innych instytucji sportowych.

Mateja Kezman ? zagra w Hongkongu