Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Puchar Anglii. Ferguson: Szczyt formy Rooney'a nadchodzi. Może już dziś

Manager Manchesteru United sir Alex Ferguson ocenia, że już wkrótce jego czołowy piłkarz - Wayne Rooney osiągnie szczytową formę. - Mógłby zrobić to nawet już w meczu z Liverpoolem w niedzielę - życzy sobie trener. Relacja z meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii Na Żywo od 14.30.
W tym sezonie Rooney nie zdołał powtórzyć niezwykłych osiągnięć z ubiegłorocznych rozgrywek. W najlepszym sezonie na Old Trafford, od kiedy trafił tam z Evertonu w 2004, strzelił dla Czerwonych Diabłów 34 gole. Jednak jego manager po ostatnich występach Ronney'a (które zresztą nazwał "fantastycznymi"), jest przekonany, że napastnik lidera Premier League", dał dowody na to, że jego forma może błysnąć już w niedzielę.

- Miał przebłyski już w meczu z West Bromwich Albion. Myślę, że był wspaniały - mówił Ferguson. - Dlatego oczekuje, że będzie gotowy już w niedzielę. Zobaczymy jak spisuje się na treningu, ale na pewno dostanie szansę - mówił przed spotkaniem trener.

Wątpliwości wokół formy Rooneya po kontuzji kostki  ? trwały jeszcze do meczu z West Bromwich. Strzelając jednego z dwóch goli Anglik rozwiał wszelkie wątpliwości. Mocno angażując się w ciężki, ale zwycięski mecz 21. kolejki, nie był już w stanie wyjść na murawę w spotkaniu ze Stoke City na Old Trafford trzy dni później. Niemniej, jego gol i występ w spotkaniu z "The Baggis" oraz postawa na treningu, pozwalają sir Alexowi mieć nadzieję, że forma jego asa wkrótce osiągnie szczyt.

- Nie sądzę, by gol z West Brom dął mu jakiś zastrzyk pewności siebie - mówił manager. - W jego karierze to zdarzało się już nie jednokrotnie. Może nie w ostatnim sezonie, kiedy trafiał do bramki w długim łańcuchu kolejnych meczów, ale w poprzednich latach strzelał w pięciu pod rząd, a potem miał trzy - cztery spotkania bez żadnego trafienia. W minionym roku był bardziej konsekwentny i skuteczniejszy w sytuacjach bramkowych. Mam nadzieję, że to trafienie sprzed tygodnia przywróci mu ten stan.

Puchar Anglii. Walcott przeprosił za próbę wymuszenia karnego  ?