Premier League. Grypa powodem absencji van der Sara

Tomasz Kuszczak wystąpił w wygranym przez Manchester United meczu 21 kolejki Premier League z West Bromwich. Polak zastąpił w bramce Edwina van der Sara, który nie mógł zagrać z powodu grypy. Manchester wygrał 2:1.

Był to pierwszy występ Tomasza Kuszczaka w Premier League w tym sezonie. Przy bramce strzelonej w 14. minucie przez Morrisona Polak był bez szans.

Szansę na pokonanie bramkarza "Czerwonych Diabłów" miał też Peter Odemwingie, ale nie wykorzystał on karnego podyktowanego dla WBA w drugiej połowie spotkania. Przy "jedenastce" Kuszczak rzucił się co prawda w przeciwnym kierunku, ale piłka uderzona przez napastnika gospodarzy minęła prawy słupek jego bramki.

Bramki na wagę zwycięstwa strzelili Wayne Rooney oraz rezerwowy Javier Hernandez. Wygrana MU była znakomitym prezentem dla Alexa Fergusona, który swoje 69 urodziny obchodził 31 grudnia.

Był to 56. występ Kuszczaka w barwach Manchesteru United, który umocnił się na prowadzeniu w tabeli Premier League.

Tak relacjonowaliśmy mecz Manchesteru United na żywo?