Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ferguson: Rozpatrywałem możliwość trenowania Barcelony

- Dawniej zastanawiałem się nad trenowaniem Barcelony - zdradził szkoleniowiec Manchesteru United sir Alex Ferguson.
Legendarny trener Czerwonych Diabłów na środowej konferencji prasowej zdobył się na niecodziennie wyznanie wobec dziennikarzy. Zapytany o dominację reprezentacji Hiszpanii na świecie, oraz wspaniałej postawie FC Barcelony, Ferguson zdradził, że kilka lat temu rozważał rozpoczęcie swojej trenerskiej przygody w Katalonii.

- Barcelona jest wzorem jaki każdy klub na świecie powinien naśladować. Kilka lat temu myślałem nad sposobnością przenosin do Hiszpanii i trenowania zespołu Blaugrany. Byli tam i wciąż są piłkarze, którzy pasują do mojej filozofii prowadzenia zespołu i klubu - powiedział trener, który 11 razy zdobywał mistrzostwo Anglii i dwa razy sięgał po Puchar Mistrzów.

Dziennikarze, którzy ponad godzinę zasypywali Fergusona różnymi pytania, podjęli również temat Realu Madryt i Jose Mourinho.

- Mourinho jest świetnym szkoleniowcem, lubię go i szanuje jako człowieka, ale dla mnie idealnym przykładem wzorowego coacha jest Bobby Robson - zakończył swoją wypowiedź Ferguson.

Glazerowie powoli spłacają długi

Właściciele Manchesteru United - rodzina Glazerów ma w przeciągu najbliższych kilkunastu dni spłacić 220 milionów funtów długu, które posiada klub - podała stacja Sky Sports. Cały dług klubu z Old Trafford szacowany jest na około 700 milionów funtów

Rooney gotowy na Wigan

Największa gwiazda Manchesteru United będzie mógł zagrać w najbliższym meczu Czerwonych Diabłów przeciwko Wigan.

- Wayne miał dobry tydzień, ciężko trenował. Dwa dni po dwie sesje, trzy dni po trzy sesje - osiągnęliśmy zatem to, do czego zmierzaliśmy - powiedział Alex Ferguson.

- Ta robota mnie kręci! - mówi Jacek Gmoch ?