Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Właściciel Manchesteru United spłaci ponad 1/3 długu klubu

Według osoby blisko związanej z klubem amerykański właściciel drużyny z Old Trafford spłaci ponad 1/3 długu. Rodzina Glazerów wyłoży 220 milionów funtów. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie ma pojawić się lada dzień.
Wysoko oprocentowana pożyczka (16,25 %) została zaciągnięta w 2005 roku, aby sfinansować przejecie klubu. Skąd właściciele wzięli fundusze, aby pokryć trzecią część długu, nie wiadomo.

Zanim doszło do przejęcia (790 milionów funtów) "Czerwonych Diabłów" przez Tampa Bay Buccaneers Malcolma Glazera, wielokrotny mistrz Anglii nie miał długów.

Spłata pożyczek typu PIK (pożyczkobiorca spłaca dług po upływie określonego terminu), nie rozwiąże problemów finansowych klubu. MU będzie nadal zadłużone na kwotę 520 milionów funtów.

David Gill, dyrektor wykonawczy MU mówił wcześniej, że pożyczki PIK są: "czymś, co rodzina właścicieli bierze na własną odpowiedzialność i obiecuje spłacić we własnym zakresie i nie ma żadnego związku z budżetem klubu."

Forbes wycenił klub z Manchesteru na 1,8 milarda dolarów. Według prestiżowego, biznesowego wydawnictwa osiemnastokrotny mistrz Anglii od sześciu lat jest najbardziej wartościowym klubem piłkarskim na świecie W październiku włodarze z Old Trafford ogłosili roczny bilans finansowy, 83,6 miliona funtów straty ujawniając wygenerowanej do 30 czerwca.

Oświadczenie wzmogło krytykę ze strony fanów, którzy na początku 2010 roku

rozpoczęli akcję protestacyjną mającą na celu zmianę właściciela klubu.

W tegorocznych rozgrywkach Premier League Manchester United zajmuje obecnie trzecią pozycję, do lidera tracąc trzy punkty. Na czele tabeli znajduje się Chelsea Londyn broniąca tytułu mistrza Anglii.

Do FC Barcelony trafu Ibrahim Afellay