Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Capello ostrzega piłkarzy: - Wasza kariera nie potrwa długo

Selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello ostrzegł swoich piłkarzy, że efekty nadmiernego spożycia alkoholu będą miały wpływ na ich przyszłość, a ich kariera nie potrwa długo. Po występie na mundialu w RPA angielska prasa opublikowała zdjęcia hucznie bawiących się niektórych angielskich piłkarzy, chociaż powodów do świętowania podopieczni Capello mieli niewiele.
Podobne odczucia jak Capello ma inny Włoch pracujący w Anglii - trener Manchesteru City Roberto Mancini również narzekał na kulturę Anglików, którzy dużo piją. Mancini ostrzegł także swoich piłkarzy - reprymenda powędrowała pod adresem Joe Harta, Garetha Barry'ego and Adama Johnsona po tym, jak światło dzienne ujrzały zdjęcia z ich imprez w Szkocji.

Capello nie będzie tolerował alkoholu w swojej kadrze, piłkarzy nie może usprawiedliwiać też fakt, że gracze są pod stałą kontrolą opinii publicznej.

- Takie jest życie. Gdy idziesz do pubu lub hotelu musisz uważać, bo nawet zdjęcia z komórki mogą cię pogrążyć w oczach innych ludzi - mówi trener reprezentacji Anglii.

- Wszystko można znaleźć na Facebooku i to jest najgorsze. Potem ludzie mówią o tej osobie, gdy była pod wpływem alkoholu i gdzie wychodziła. We Włoszech i Hiszpanii piłkarze pija podczas posiłku, nie po nim - dodaje Włoch.

Capello powiedział, że każdy piłkarz musi uważać na swoje życie osobiste, a ich ekscesy mogą mieć wpływ na drużynę. - Jeśli piłkarz dużo pije, jego kariera nie potrwa długo. Zawodnik musi to rozumieć, przecież nie można być atletą i pić po meczach.

Piłkarzom reprezentacji Anglii zabroniono spożywania alkoholu w tym tygodniu przed towarzyskim spotkaniem z Francją.

Cassano żąda miliona euro odszkodowania  ?