Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Hindusi wkrótce przejmą Blackburn

Hinduski gigant drobiarski i farmaceutyczny Venky's jest bardzo bliski kupna kontrolnego pakietu akcji Blackburn Rovers. Transakcja ma zostać przeprowadzona w ciągu najbliższych 10 dni i jeśli dojdzie do skutku Venky's będzie pierwszym właścicielem klubu Premier League pochodzącym z Indii.
Dyrektor zarządzający spółką Venky's powiedział, że kwota kupna akcji została ustalona na poziomie 73 mln dolarów (46 mln funtów), a wszystko ma zostać oficjalnie ogłoszone na początku listopada. Blackburn już dwa lata temu na sprzedaż wystawiła spółka Jack Walker Trust.

Jeśli Venky's wejdzie w posiadanie kontrolnego pakietu akcji, będzie pierwszym indyjskim właścicielem klubu Premier League. Manchester United, Aston Villa, Sunderland i Liverpool mają właścicieli z USA, Chelsea, Manchester City, Birmingham i Fulham też są pod zagraniczną kontrolą.

- Cieszymy się z tej transakcji, a zwłaszcza z tego, że Blackburn i Venky's dzielą wiele podobnych wartości i cech - napisał Anuradha J. Desai w oświadczeniu.

Blackburn w historii trzy razy zdobywało mistrzostwo Anglii, po raz ostatni w 1995 roku. Ostatnie sezony to dla klubu walka o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym sezonie po dziewięciu kolejkach zespół ma dziewięć punktów i zajmuje 17. miejsce w tabeli Premier Legue.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?