Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Sir Alex Ferguson: Rooney został, bo jestem doświadczonym trenerem

Ostatni tydzień w Premier League upłynął pod znakiem Wayne'a Rooneya. Po tym jak gwiazda Manchesteru United poinformowała, że chce odejść z klubu, media spekulowały, o możliwym transferze do Manchesteru City. 22 października piłkarz przedłużył o 5 lat kontrakt z Czerwonymi Diabłami. - To dlatego, że jestem doświadczonym trenerem - stwierdził Alex Ferguson.
W rozmowie z nowojorską rozgłośnią radiową Sirius Szkot powiedział, że tylko silna osobowość mogła zatrzymać Rooneya na Old Trafford.

- W Manchesterze niczym nie powinieneś czuć się zaskoczony. Zawsze dzieje się coś, wynika sytuacja, z którą trzeba sobie poradzić. Praca tutaj wymaga wiele doświadczenia. Oczywiście jeśli chce się być na szczycie. Klub korzysta z mojego 24-letniego doświadczenia. Dzięki temu poradziliśmy sobie z transferową sagą Rooneya. - powiedział w wywiadzie Sir Alex Ferguson.

Trener Manchesteru United odniósł się też do karygodnego zachowania kiboli z Old Trafford. - Mamy też wielu kibiców, których nie darzymy zbytnią sympatią, ale jakoś sobie z nimi dajemy radę. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że trenuję drużynę już od bardzo dawna i potrafię wygrywać mecze, bez pełnej aprobaty fanów, którzy swoim zachowaniem stawiają futbol nie zawsze w korzystnym świetle.

- Zawsze staramy się grać najlepiej jak potrafimy, wkładać w grę serce, ale niefortunna informacja, która obiegła media w zeszłym tygodniu, sprawiła, że było nam dużo trudniej niż zwykle. Żeby być menadżerem tego klubu, trzeba być niezwykle silną osobą. - stwierdził na koniec wywiadu Szkot.

Manchester United zainteresowany bramkarzem Liverpoolu