Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ben Arfa nie zagra pół roku przez podwójne złamanie nogi

Piłkarz Newcastle Hatem Ben Arfa nie zagra nawet przez pół roku. Francuz ma złamane kości - piszczelową i strzałkową - po brutalnym faulu Nigela de Jonga z Manchesteru City. "On potrzebuje psychiatry" - to opinie o zachowaniu Holendra.
Brutalny faul De Jonga na Z Czuba.tv >

Klub z północy Anglii, do którego Ben Arfa przeszedł tego lata z drużyny mistrza Francji - Olympique Marsylia, potwierdził oficjalnie, że piłkarz ma podwójne złamanie nogi. W poniedziałek ma on przejść zabieg chirurgiczny i wtedy będzie wiadomo ile dokładnie może potrwać przerwa w grze skrzydłowego. Niektóre doniesienia mówiły o sześciu miesiącach bez gry.

Brak Ben Arfy jest dużym ciosem dla ekipy z Newcastle, która po siedmiu kolejkach zajmuje dopiero piętnaste miejsce w tabeli. Francuz wymusił tego lata transfer na władzach Olympique i odszedł do drużyny beniaminka Premier League, gdzie grał na bardzo wysokim poziomie.

Lech musi uważać na De Jonga - to łamacz nóg! ?

Do zdarzenia doszło w początkowych minutach meczu na City of Manchester Stadium. De Jong próbując odebrać piłkę szarżującemu Fancuzowi, brutalnie wszedł w jego nogi "nożycami" i powalił go na ziemię. Co ciekawe sędzia Martin Atkinson nie odgwizdał w tej sytuacji faulu, co wywołało wściekłość u menedżera "Srok" Chrisa Hughtona.

- Każdy będzie miał swoje własne zdanie na ten temat, ale ten atak w ogóle nie powinien mieć miejsca - grzmiał na konferencji prasowej po meczu. - Gdy zdarza się coś takiego, a sędzia podejmuje jakieś niesamowite decyzje przeciwko nam, to ciężko naprawdę to znieść - dodał.

Swojego piłkarza bronił z kolei zastępca menedżera City - Brian Kidd: - W tym zagraniu zdecydowanie nie było żadnej złej woli. Nigel nie jest takim typem człowieka - powiedział. Holender tymczasem znany jest ze swoich brutalnych zagrań. Podczas finału mundialu w RPA powalił Hiszpana Xabiego Alonso na ziemię ciosem karate prosto w klatkę piersiową.

Głosy krytyki pod adresem De Jonga dochodzą już z jego ojczyzny: - Będę musiał porozmawiać z Nigelem na temat tych sytuacji - powiedział selekcjoner reprezentacji "Oranje" Bert van Maarwijk. Ostrzejszy w słowach jest trener Sparty Rotterdam Jan Everse: - On potrzebuje psychiatry - powiedział, a wtóruje mu ekspert telewizyjny Hugo Vorst, którego zdaniem De Jong jest kryminalistą, jakiego trzeba wyrzucić z futbolu.

Więcej o meczu w Manchsterze - City wygrało 2:1 ?