Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Liverpool wciąż nie został sprzedany

Załamała się próba sprzedaży części udziałów Liverpoolu. Amerykańskie konsorcjum inwestycyjne Blackstone wycofało się z negocjacji z jednym z właścicieli klubu Tomem Hicksem.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Informacja, na którą powołuje się agencja AP, pochodzi od anonimowej osoby zaangażowanej w negocjacje. Hicks planował sprzedać część udziałów w klubie za 280 mln funtów, co uchroniłoby go od konieczności sprzedania klubu w całości. Blackstone miało się jednak wycofać z transakcji już po podpisaniu umowy wstępnej.

Hicks i drugi ze współwłaścicieli klubu George Gillet jr szukają inwestora od kwietnia, twierdząc, że nie są w stanie zapewnić mu rozwoju zarówno sportowego jak i organizacyjnego. Jednak wobec braku ofert Hicks postanowił poszukać inwestora na własną rękę. Obaj przejęli Liverpool trzy lata temu za ok. 220 mln funtów z nadzieją sprzedaży za 600 mln. W ostatnim sezonie Liverpool nie awansował jednak do Ligi Mistrzów, a w październiku musi spłacić swoje zadłużenie w Royal Bank of Scotland które szacuje się za 237 mln funtów.

Abramowicz uszczupla budżet Chelsea ?