Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ferguson sugeruje nieudolność transferową Beniteza

W ostatnim sezonie FC Liverpool zajął dopiero siódme miejsce w Premier League. Rafael Benitez niepowodzenie tłumaczył brakiem funduszy na wzmocnienia, jednak według Alexa Fergusona przyczyna leży gdzie indziej. - W ostatnim czasie wydali na transfery dużo pieniędzy, znacznie więcej niż Manchester United - stwierdził Sir Alex. Obydwa kluby zmierzą się w niedzielę w piątej kolejce Premier League. Relacja na żywo na Sport.pl od 14.30.
Liverpool chce wrócić do pierwszej czwórki, ale według wielu ekspertów zadłużony zespół czeka bardzo trudne zadanie. Klub mógłby uratować nowy inwestor, który wzmocniłby skład. Jednak według Fergusona, to nie braki kadrowe były przyczyną kiepskiej postawy drużyny prowadzonej w ostatnich sezonach przez Rafę Beniteza.

- Nie wiem, czy skończenie na siódmym miejscu, po zajęciu drugiego sezon wcześniej, ma cokolwiek wspólnego z sytuacją finansową - powiedział Sir Alex. - W ostatnim czasie wydali na wzmocnienia dużo pieniędzy, znacznie więcej niż Manchester United. Mieli szeroki skład, więc nie wiem, czy problemy finansowe miały jakiekolwiek znaczenie - dodał, sugerując, że Hiszpan pomylił się w swoich wyborach transferowych.

Rafael Benitez po sześciu latach spędzonych na Anfield Road objął posadę trenera Interu Mediolan. Jego relacje z Fergusonem były dalekie od ideału. - Zawsze miałem dobre stosunki z trenerami Liverpoolu. Ostatnio to się zmieniło, ale to nie był dla mnie wielki problem - przyznał Ferguson.

Z obecnym szkoleniowcem Liverpoolu, Roy'em Hodgsonem trenera Manchesteru United łączą znacznie lepsze stosunki.  Obydwa kluby zmierzą się w niedzielę w piątej kolejce Premier League. Relacja na żywo na Sport.pl od 14.30.

100 stron o LM już w kioskach - Skarb Mistrzów Sport.pl ?