Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ancelotti: Nie interesuje mnie prywatne życie piłkarzy

Menedżer Chelsea Londyn Carlo Ancelotti krytykuje angielskie media za ingerowanie w życie prywatne piłkarzy. - Media są zbyt inwazyjne, ale tak wygląda kultura w tym kraju - powiedział Włoch. W niedzielę tabloid Sunday Mirror ujawnił, że Wayne Rooney spotykał się z prostytutką, gdy jego żona była w ciąży.
- Nie interesuje mnie prywatne życie moich piłkarzy - powiedział Ancelotti w BBC London 94.9. To nie jest część naszej pracy. Życie prywatne, to życie prywatne.

W poprzednim tygodniu brytyjskie media szeroko rozpisywały się o problemach rodzinnych Ashleya Cola i Wayna Rooneya. Przedmiotem zainteresowania mediów był także wcześniej John Terry. Ancelotti chwali jednak swojego kapitana.

- John Terry był w stanie poradzić sobie z problemami, nie przenosząc ich na boisko. Dlatego pozostał kapitanem Chelsea- przyznał Włoch.

Menedżer Londyńczyków skrytykował podejście brytyjskich mediów do prywatnych spraw osób publicznych.

- Media są zbyt inwazyjnie, ale tak wygląda kultura w tym kraju. W mojej kulturze nie jest to dobre. Ale widzę także pozytywy. Atmosferę dokoła futbolu, brak przemocy. Ludzie przychodzą oglądać mecze i cieszyć się nimi. Inaczej, niż we Włoszech - otwarcie przyznał trener Chelsea.

Ancelotti opowiedział również o swoich relacjach z Jose Mourinho, do którego nie pałał kiedyś sympatią. Obaj panowie byli niegdyś związani z klubami będącymi odwiecznymi rywaliami - Włoch z AC Milanem, Portugalczyk z Interem. Trener Chelsea przyznał jednak, że wszystko się zmieniło.

- Był dla mnie bardzo miły, po tym jak wygrałem Premier League. Wysłał mi wiadomość. Teraz nasze relacje są o wiele lepsze. Spotkaliśmy się w Genewie w zeszłym tygodniu. Spędziliśmy miło czas, teraz jest moim przyjacielem - zakończył Anelotti.