Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Giggs: Młodzi piłkarze dostają za dużo

36-letni weteran Manchesteru United przyznał w wywiadzie dla ?Daily Star?, że młodzi piłkarze, którzy dopiero rozpoczynają karierę są przepłacani i to zanim udowodnią swoją wartość. - Niektórzy sobie z tym radzą, a niektórzy nie - twierdzi pomocnik, zaznaczając, że nie pomaga to w rozwoju kariery dwudziestokilkulatków.
Walijczyk, który barw MU broni nieprzerwanie od 1987 roku, twierdzi że "napompowane pakiety płacowe", jakie oferuje się juniorom sprawiają, że są oni zbyt rozpieszczeni. Według Giggsa mogą z tego powodu nigdy nie odnieść takich sukcesów, jakie on odnotował z drużyną z Old Trafford.

- Dzisiaj wielu piłkarzy ma bardzo dużo pieniędzy jeszcze zanim udowodnią swoją wartość - przyznał piłkarz. - Ja takich sum nigdy nie zarabiałem. Na tamte czasy byłem wprawdzie dobrze opłacany, ale za grę w pierwszym zespole dostawałem trzydzieści funtów tygodniowo. To była pensja jak za płatny staż - dodał Giggs.

- Teraz jeszcze zanim dowiedziesz że jesteś dobry, masz już swoje pieniądze i pięcioletni kontrakt, a to zabija futbol - uważa były reprezentant Walii. - Niektórzy sobie z tym poradzą, a inni nie. Byłem w klubie, gdy odnosił największe sukcesy i gram tu już naprawdę długo. Młodym będzie to ciężko przebić - zakończył pomocnik.

Gdy grałem w United, Ferguson był jak ojciec - mówi Gerrard Pique ?