Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sneijder: Mourinho będzie następcą Fergusona. To jego marzenie

Gwiazda reprezentacji Holandii Wesley Sneijder jest pewny, że gdy sir Alex Ferguson zakończy karierę, na Old Trafford zapanuje era Jose Mourinho. - W moim odczuciu ta decyzja już zapadła. Jeden światowej klasy trener odejdzie na emeryturę, zastąpi go kolejny, godny kandydat - Jose Mourinho - powiedział dla Daily Star Sunday rozgrywający Interu.
Już w przeszłości Wesley Sneijder nieśmiało przewidywał, że Jose Mourinho zostanie następcą słynnego Alexa Fergusona w roli szkoleniowca Manchesteru United. W niedzielnym wydaniu gazety Daily Star pomocnik reprezentacji Holandii uważa jednak, że klamka już zapadła i niedługo nastąpi era "Special One" na Old Trafforf.

Sneijder był podopiecznym Portugalczyka, gdy ten prowadził z sukcesami Inter Mediolan. Holender wyznał, że Mourinho zdradził w poprzednim sezonie swoim piłkarzom, że w przyszłości chętnie wróciłby do Premier League. Rozgrywający nie ma wątpliwości, że jedynym rozwiązaniem dla jego mentora, będzie przejęcie sterów Manchesteru United.

- Gdy sir Alex Ferguson zdecyduje się zakończyć swoją wspaniałą karierę, jest dla mnie rzeczą pewną, że sternicy z Old Trafford będą chcieli zatrudnić na stanowisku trenera United Jose Mourinho. Tym samym zespół opuści genialny szkoleniowiec światowej klasy, ale zastąpi go równie świetny menadżer. Wielokrotnie rozmawiałem z Jose o tej sprawie. Dziś postawiłbym swoje pieniądze na to, że Mourinho zastąpi Fergusona. Wiem, że to jego marzenie. - zdradził Sneijder.

- Zdaje sobie sprawę z tego, że sam Ferguson będzie miał wiele do powiedzenia w kwestii wyboru swojego następcy. Wiadomo, że jest między nimi wiele różnić, ale równocześnie darzą się olbrzymim, wzajemnym szacunkiem. Poza tym Mourinho jest jedynym człowiem zdolnym do zastąpienia Fergusona Gdy opowiadał o powrocie do Premier League był jak małe dziecko - niesamowicie podekscytowany i szczęśliwy - zakończył wypowiedź lider Interu Mediolan i reprezentacji Oranje.