Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Craig Bellamy zostanie wypożyczony do Cardiff?

Jeden z najlepszych walijskich piłkarzy ostatnich lat, występujący z powodzeniem w jednej z najsilniejszych drużyn Premier League - Manchesterze City, zamierza przenieść się do występującego w Championship Cardiff City.
Urodzony w stolicy Walii Bellamy dostał zgodę od Manchesteru na treningi z drużyną ze swojego rodzinnego miasta i nie wykluczone, że jesienią zamiast w meczach z Manchesterem United, Chelsea czy Arsenalem kibice zobaczą go w pojedynkach z takimi zespołami jak Scunthorpe czy Doncaster. Cardiff zainteresowane jest wypożyczeniem 31-letniego zawodnika na sześć miesięcy.

Walijczyk jest zdecydowany na zmianę otoczenia ze względu na szereg nieporozumień z trenerem Roberto Manicnim. To, że obu panom jest nie po drodze potwierdziły ostatnie słowa Bellamy'ego, który zdradził, że już od kilku miesięcy nie zamienił z Włochem ani słowa.

Piłkarz chciałby wrócić do Cardiff, ale chętnych na jego zatrudnienie nie brakuje. Zainteresowanie wykazują czołowe drużyny Premier League. Oferty Liverpoolu, Evertonu czy Fulham, są jednak przez działaczy City regularnie odrzucane, bo ci doskonale zdają sobie sprawę, że taki piłkarz jak Bellamy byłby dla bezpośrednich konkurentów ogromnym wzmocnieniem.

- To jakieś szaleństwo. Ten piłkarz ma wiele do zaoferowania Premier League. Nie wiem o co chodzi. Może coś chce udowodnić? - zastanawia się działacz jednego z zespołów Premier League.

Zawodnik decyzji jeszcze nie podjął. Na jego przenosinach Cardiff zyskałoby nie tylko pod względem sportowym. Pojawienie się w zespole gwiazdy pokroju Bellamy'ego przyciągnęłoby na trybuny rzeszę fanów i byłoby świetną promocją dla klubu.

Wenger tłumaczy, dlaczego nie postawił na Fabiańskiego  ?