Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Ferguson broni Glazerów

Menedżer Manchesteru United Alex Ferguson wyraził swoje wsparcie dla rodziny Glazerów - właścicieli ?Czerwonych Diabłów?, na którą ostatnimi czasy spada fala krytyki. - Nie mogę narzekać na ich pracę - powiedział szkoleniowiec.
Amerykańscy właściciele są krytykowani głównie za długi, w jakie pod ich pieczą popadł Manchester United. Aktualnie zadłużenie dochodzi do 700 milionów funtów.

Na Glazerów narzekają media, kibice, piłkarscy eksperci. Broni ich jednak najważniejsza osoba w drużynie, żyjąca legenda - Alex Ferguson.

- Dług pojawił się z powodu kupna klubu. Wiadomym jest, że kiedy robi się duże inwestycje, potrzebne są do tego kredyty - powiedział Ferguson w wywiadzie dla CNN.

- Skoro jest to klub piłkarski, to właściciele są bardziej narażeni na krytykę ze strony mediów i kibiców. Ale Manchester musiał być sprzedany. To było nieuniknione. Więc nie można krytykować Glazerów, bo każdy mógł wtedy kupić klub. To nie fair - dodał Ferguson.

- Oni wykonują swoją robotę dobrze. Wspierają mnie, wspierają piłkarzy. Nigdy nie odrzucili mojej prośby o pieniądze na transfery. Nie mam na co narzekać i nie będę tego robił - zakończył szkoleniowiec.

Gotowy do walki - Jan Mucha