Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fulham chce zatrudnić Jurgena Klinsmanna

Szefowie londyńskiego klubu za wszelką cenę chcą żeby po Royu Hodgsonie zespół przejął znany szkoleniowiec. Na ich liście życzeń pierwsze miejsce zajmuje Niemiec Jurgen Klinsmann - donosi "The People". Poważnym kandydatem jest też Sven Goran Eriksson.
Najbardziej zdeterminowaną osobą do zatrudnienia Klinsmanna na Craven Cottage jest prezes Mohamed Al Fayed. Nowy menedżer londyńczyków mógłby liczyć na zarobki w wysokości 2 milionów funtów. Według informacji gazety nowy opiekun zespołu dysponowałby 20 milionami funtów na wzmocnienie drużyny.

Innym kandydatem do objęcia posady w Fulham jest Sven Goran Ericksson, który po nieudanych MŚ w RPA zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Zwolennikiem zakontraktowania Szweda jest dyrektor sportowy - Alastair Mackintosh, który pracował ze Szwedem w Manchesterze City.

Mieszkający w Kalifornii Klinsmann, ostatni raz na ławce trenerskiej pracował w sezonie 2008/2009. Jako szkoleniowiec Bayernu Monachium zdobył wicemistrzostwo Bundesligi. Większy sukces udało mu się odnieść z reprezentacją. Na mundialu w 2006 roku z drużyną Niemiec zdobył brązowy medal. Ostatnio nigdzie nie pracował, ale liczy na to, że jeszcze kiedyś wróci do trenowania. - Nie jestem niecierpliwy. Na pewno wrócę do trenowania i całkiem możliwe, że znajdzie się coś dla mnie po mistrzostwach świata - mówił niedawno.

Fulham ma za sobą rewelacyjny sezon na arenie międzynarodowej. Będący w cieniu Tottenhamu, Chelsea, Arsenalu, czy nawet West Hamu angielski klub dotarł do finału Ligi Europejskiej, w którym przegrał z hiszpańskim Atletico Madryt. Sukces londyńczyków to w dużej mierze zasługa trenera Roya Hodgsona. Anglik od nowego sezonu jest już jednak w Liverpoolu i Fulham na gwałt poszukuje jego następcy.

W gronie kandydatów na posadę szkoleniowca Fulham wymienia się też selekcjonera reprezentacji Anglii - Fabio Capello i byłego menedżera Middlesbrough - Geretha Southgate'a.

Przez dłuższy czas wiele wskazywało na to, że na Craven Cottage zawita Martin Jol. Z przenosin Holendra wyszły jednak nici, bo Ajax, w którym pracuje, nie zgodził się na wcześniejsze rozwiązanie umowy. Obowiązki szkoleniowca Fulham pełni w tym momencie Ray Lewington.

W gronie kandydatów na posadę szkoleniowca Fulham wymienia się też selekcjonera reprezentacji Anglii - Fabio Capello i byłego menedżera Middlesbrough - Geretha Southgate'a.

Dłuższa przerwa w grze czeka Rio Ferdinanda ?