Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga angielska. Ferdinand będzie pauzował

Alex Ferguson, menedżer Manchestru United, potwierdził, że Rio Ferdinand będzie wykluczony z gry do września. Powodem absencji w pierwszych meczach nowego sezonu jest kontuzja więzadeł kolanowych. W pierwszych meczach sezonu Premier League nie zagra również Michael Owen.
Obrońca reprezentacji Anglii nabawił się kontuzji kolana przed mistrzostwami świata w RPA, w których nie mógł wystąpić. Piłkarz Manchesteru United przechodzi obecnie rehabilitację w ośrodku w Carrington.

31- letni obrońca miał wrócić do składu "Czerwonych Diabłów" już na pierwszy mecz nowego sezonu Premiership z Newcastle (16 sierpień). Alex Ferguson przyznał jednak, że Ferdinand będzie potrzebował jeszcze minimum 6 tygodni aby dojść do siebie po kontuzji.

- Dajmy mu jeszcze czas, około 6 tygodni. Po kontuzji więzadeł kolanowych zawsze trzeba być ostrożnym - powiedział Szkot.

Ferguson potwierdził także, że początek sezonu nie opuści także Michael Owen. Na szczęście dla obrony MU, do gry zdolny ma być Gary Neville.

- Myślę, że Michael również będzie w pełni gotowy do gry za 6 tygodni. Gary Neville dochodzi już do siebie po kontuzji łydki. W piątek zaczął treningi - lekko uspokoił kibiców Manchesteru Sir Alex.

- Michael teraz bardzo ciężko pracuje. Nie jestem do końca pewien czy będzie gotowy do gry na początku sezonu, ale nie jest od tego daleko. Na pewno zaczniemy sezon z Nevillem - zakończył Ferguson.

Kolejne kluby zainteresowane Ozilem nbsp?