Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mourinho prosi szefów Realu o transfer Gerrarda

Według doniesień dziennika "Daily Mail", powołującego się na hiszpańskie źródła, portugalski szkoleniowiec Realu chce przekonać swoich nowych pracodawców, aby ci wyłożyli na pomocnika Liverpoolu 30 milionów funtów.
Real od kilku miesięcy stara się o Gerrarda, ale jak na razie oba kluby nie mogą dojść do porozumienia w kwestii kwoty odstępnego za piłkarza. Nowy szkoleniowiec "Królewskich" tak łatwo się nie poddaje i za wszelką cenę chce mieć kapitana reprezentacji Anglii w swoim zespole.

Jak podaje "Daily Mail" Mourinho przekonuje właścicieli Realu do transferu, który miałby opiewać na sumę 30 milionów funtów. "The Reds" rozpoczynają nowy rozdział w swojej historii, a jego autorem ma być Roy Hodgson, który zastąpił na stanowisku trenera Rafaela Beniteza. Anglik swoją pracą przy Anfield Road rozpoczął od rozmów z kluczowymi piłkarzami - Stevenem Gerrardem i Hiszpanem Feranando Torresem. Obaj zawodnicy zapowiedzieli, że chcą zostać w Liverpooolu, ale w obliczu kłopotów finansowych klubu możliwe jest ich odejście.

Mourinho jest zwolennikiem talentu Gerrada od dłuższego czasu. Sześć lat temu pomocnik był bliski przejścia do prowadzonej przez Portugalczyka Chelsea, ale ostatecznie został w swoim macierzystym klubie. Teraz ponownie otwiera listę życzeń utytułowanego szkoleniowca. Mourinho ma nadzieję, że przekona prezydenta Florentino Pereza do złamania zasady zatrudniania w Madrycie młodych graczy i ten sięgnie po Gerrarda.

Odejście Anglika znacznie obniżyłoby szansę Liverpoolu na powrót do europejskiej elity i wiązałoby się również z decyzją o pozostaniu w mieście Beatlesów innej gwiazdy - Fernando Torresa. Na zatrudnienie mistrza świata największą ochotę ma Chelsea, która w przeciwieństwie do Liverpoolu da Hiszpanowi szansę występów w Lidze Mistrzów.

Premier League. Roy Hodgson: Chcę współpracoweać z Torresem ?