Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Manchester United zaoferował trójce: Scholes, Giggs i Neville pracę trenerów

Manchester United złożył trójce swoich weteranów: Paulowi Scholesowi, Ryanowi Giggsowi oraz Gary'emu Nevilowi ofertę pozostania na Old Trafford w charakterze trenerów po zakończeniu ich kariery piłkarskiej. Dołączą oni do sztabu szkoleniowego Fergusona.
Cała trójka podpisała niedawno prolongatę swoich kontraktów o kolejny rok.

Ryan Giggs ma na swoim koncie ponad 800 występów dla United, nosił koszulkę Czerwonych Diabłów już od wieku juniora. Dorobek Neville'a i Scholesa to ponad 500 występów każdego. Nikt nie śmie podważać ich statusu gwiazd i legend klubu z Old Trafford.

Sir Alex Ferguson nie chce jednak, by przygoda całej trójki z Manchesterem skończyła się wraz z zawieszeniem butów na kołku. Chce by ich doświadczenie i talent pomogły przyszłej generacji piłkarzy, młodzików, którzy uczą się futbolu w szkółce Manchesteru.

- Oni są najlepszym przykładem dla młodych chłopców. Pokazują również, że system szkolenia United to podstawa sukcesu klubu - powiedział dla L'Equipe Alex Ferguson.

- Kiedy skończą grać w piłkę, zostaną tu. Każdy z nich ma papiery trenerskie. Jestem pewny, że klub nie zrezygnuje z takiego bogactwa doświadczenia. - zakończył swoją wypowiedź szkoleniowiec Manchesteru

Wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź - Sport.pl na Facebooku ?