Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wojciech Szczęsny: Chcę regularnie grać

PRZEGLĄD PRASY. Zawodnik Arsenalu nie zamierza dalej być tylko bramkarzem rezerw londyńskiego klubu i nie wyklucza odejścia z drużyny Kanonierów. - Chcę grać regularnie, czyli chociaż raz w tygodniu, w meczach o jakąś stawkę - mówi w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".
Młody bramkarz liczy na to, że dostanie jeszcze szansę na grę w pierwszym składzie Arsenalu. Zastrzega jednak, że nie chciałby grać już w meczach o pietruszkę. - Na pewno zasłużyłem, by dostać szansę. I nie chodzi mi tylko o jeden czy dwa występy w jakichś meczach towarzyskich, bo w ten sposób nie da się przekonać trenera, ale o grę w spotkaniach o stawkę - mówi bramkarz.

Zawodnik nie ukrywa, że jest zawiedziony z powodu decyzji Wengera z początku sezonu, który w obliczu kontuzji Fabiańskiego i Almunii postawił na Vito Mannone, a nie na niego. - Czuję wielki niedosyt, jestem mocno zawiedziony. Był to dla mnie kopniak w dupę - przyznał Szczęsny.

Golkiper nie przyjmuje do wiadomości tego, że w kolejnych rozgrywkach miałby w barwach Kanonierów rozegrać zaledwie kilka mało znaczących spotkań. - Za rezerwy bardzo dziękuję. Chcę grać regularnie, czyli chociaż raz w tygodniu, w meczach o jakąś stawkę. Nie zadowoli mnie taka częstotliwość występów, jaką miał do tej pory choćby Łukasz.

Znaczną część ostatniego sezonu wychowanek Legii spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Brentford. Jak powiedział gazecie, wierzy, że jego przyszłość wyjaśni się do 7 sierpnia.

Rywal Kuszczaka odchodzi z Manchesteru


Więcej o: