Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Arszawin, Clichy, Gallas, Rosicky na wylocie

W tym, sezonie aż ośmiu piłkarzom Arsenalu kończy się kontrakt, m.in.Arszawinowi, Clichiemu, Gallasowi i Rosickyemu. Ivan Gazidis, główny dyrektor londyńskiej drużyny obiecał Wengerowi ?znaczące fundusze? na transfery.
Arszawin, który publicznie wyraził chęć gry dla Barcelony, powiedział, że poszuka sobie nowego klubu, nawet jeśli trener z Francji zaproponuje mu przedłużenie kontraktu.

Rosjanin, nie jest zadowolony ze swojego pobytu w Londynie. Według niego, Nie dość, że drużyna nie zrobiła żadnych postępów, to jeszcze wielokrotnie Wenger kazał mu grać na pozycji bocznego pomocnika(Arszawin to napastnik ).

Poza tym Andriej nie jest usatysfakcjonowany z zarobków w Arsenalu. Połowę jego tygodniówki (70 000 funtów ) zabiera mu fiskus, na poczet podatku dochodowego.

Pytanie, czy ktoś będzie w stanie wyłożyć za Rosjanina 16,5 miliona funtów. Tyle za nominalnego napastnika, któremu w tym miesiącu stuknie 29. rok życia, zapłacił Arsenal Zenitowi St. Petersburg.

Clichim interesuje się Barcelona i Real Madryt. Francuz nie kryje zadowolenia. Bardzo możliwe, że użyje tego faktu jako karty przetargowej, podczas rozmowy o warunkach renegocjacji kontraktu z Ivanem Gazidisem.

Mimo że Francuz grający najdłużej z obecnego składu w Arsenalu, w Londynie czuje się bardzo dobrze, to nie ukrywa, że chciałby zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Wenger musi poważnie zastanowić się, czy 10 milionów funtów, jakie oferują za tego piłkarza hiszpańscy giganci, nie jest dobrą propozycją. Zważywszy na to, że na pozycję Clichego, trener londyńczyków ma zastępcę w postaci Gibbsa.

Merida już zgodził się na powrót do Hiszpanii, zasili szeregi Atletico Madryt.

Kontrakt po tym sezonie kończy się również Gallasowi, Silvestre i Senderosowi

W tym roku Silvestre skończy 33 lata i szuka zespołu, w którym mógłby wystąpić w roli grającego trenera. Zainteresowanych jest nim klika klubów angielskiej ekstraklasy, w tym Blackburn Rovens.

Co do Rosickyego i Eduardo, to Wenger oczekuje propozycji transfrowych, dotyczących tych dwóch piłkarzy. O Chorwacie brazylijskiego pochodzenia poważnie myśli CSKA Moskwa, natomiast o Czechu HSV Hamburg.

Arsenal zajął 3 miejsce w rozgrywkach Premier League.

Antysemickie, karygodne wybryki kibiców ?