Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Letnia przebudowa Manchesteru United

Alex Ferguson zapowiedział, że w letnim okienku transferowym chce mocno odświeżyć skład Manchesteru United, niezależnie od tego, czy jego piłkarzom uda się przegonić Chelsea i zdobyć mistrzostwo Anglii.
Ferguson chce dokonać zmian w składzie, niezależnie od wyniku rywalizacji o mistrzostwo Anglii. Na kolejkę przed końcem Manchester jest drugi, ale traci zaledwie punkt do prowadzącej Chelsea.

Wśród piłkarzy, którzy mogą sobie szukać nowych zespołów wymienia się Dymitara Berbatowa, Michaela Carricka i rezerwowego bramkarza Bena Fostera. - Decyzje które muszę teraz podjąć dotyczą wzmocnienia składu - powiedział Ferguson cytowany przez "The Mirror". Trener Manchesteru chce poszerzyć kadrę zespołu, który będzie rywalizował na czterech frontach: o mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii, Puchar Ligi Angielskiej oraz w Lidze Mistrzów. - Trzeba mieć świadomość miejsca i czasu, kiedy trzeba odświeżyć skład, czas na zmianę jednego lub dwóch graczy - powiedział Sir Alex. - Nie mam pragnienia by to zrobić, to po prostu trzeba zrobić. Wymagają tego oczekiwania i presja spoczywająca na zawodnikach przez długi czas - dodał.

Kogo sprowadzi Manchester?

- Ludzie nie zauważają, że już sprowadziliśmy trzech graczy za 20 milionów funtów - odpowiada Ferguson, pytany o wzmocnienia. - Podpisaliśmy kontrakt z młodym Chrisem Smallingiem z Fulham, podobnie z Mame Dioufem, a Javier Hernandez dołączy do nas po mundialu - wymienia.

Ferguson chce by nowi młodzi zawodnicy wkrótce współtworzyli trzon nowego Man Utd. wraz z Jonnym Evansem, Federico Machedą, Gabrielem Obertanem, Dannym Welbeckiem i Darronem Gibsonem.

- Mamy dobry rdzeń i fundament z graczy, którzy mogą prowadzić ten zespół przez długi czas - kończy Ferguson.Więcej o: