Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ferguson namówił Scholesa do kontynuowania kariery

W kwietniu 35-letni pomocnik Manchesteru United Paul Scholes przedłużył o rok swój kontrakt z Manchesterem United. Teraz trener Alex Ferguson ujawnił, że zawodnik chciał skończyć karierę, ale zdołał odwieść go od tej decyzji. - Powiedziałem mu: sam zadecyduję, kiedy przejdziesz na emeryturę - zdradza Ferguson.
35-letni Paul Scholes przedłużył o kolejny sezon  kontrakt z Manchesterem United. Nowa umowa obowiązuje do końca czerwca 2011 roku.

- Powiedziałem mu: sam zadecyduję, kiedy przejdziesz na emeryturę, nie brakuje ci umiejętności, twoja gra nie uległa pogorszeniu - powiedział Ferguson oficjalnemu klubowemu magazynowi Manchesteru United, tłumacząc, w jaki sposób namówił Scholesa.

- Kiedy dochodzi się do pewnego wieku, to samo dotyczy Ryana Giggsa i Gary'ego Neville'a, następuje pogorszenie sprawności fizycznej. To naturalne, będziemy sobie z tym radzić. Jednak w zakresie umiejętności nie ma żadnego pogorszenia - uzupełnił Ferguson.

- W rzeczywistości, Paul jest tak samo dobry, jeśli nawet nie lepszy, bo doświadczenie które wnosi jest naszym wielkim atutem. Tak jak w meczu z Manchesterem City, kiedy pomógł nam kontrolować grę - powiedział trener United nawiązując do spotkania w którym Scholes zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Mecz o miliony w angielskiej Premier League »


Więcej o: