Premier League. Liverpool rozbił Burnley

W meczu 36. kolejki Premiership Burnley przegrało na własnym boisku z Liverpoolem 0-4. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie.
Siedem goli Chelsea w meczu ze Stoke ?

Wynik na pewno nie odzwierciedla gry Burnley. Beniaminek Premier League walczył z Liverpoolem jak równy z równym, ale w decydujących momentach zabrakło wyrachowania i doświadczenia.

Pierwsza połowa była wyrównana. W 30. minucie gola mógł strzelić Gerrard, ale dobrą interwencją popisał się Brian Jensen. W 43. minucie swoją szansę miał Jack Cork, ale uderzył w środek bramki.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla Liverpoolu. W 52. minucie wynik otworzył Gerrard. Anglik strzelał zza pola karnego, piłka odbiła się od pleców Corta i zmyliła interweniującego bramkarza. Siedem minut później gwiazdor The Reds nie potrzebował już żadnej pomocy i pięknym technicznym strzałem podwyższył na 2-0.

Dwa gole na początku połowy podłamały gospodarzy. Gospodarze próbowali atakować, ale Liverpool był skuteczniejszy. W 74. minucie sytuację sam na sam spokojnie wykorzystał Maxi i było po meczu. Ostatni gol dla The Reds padł w 4 minucie doliczonego czasu gry. Ryan Babel stanął oko w oko z bramkarzem i wbił gwóźdź do trumny Burnley.

Liverpool traci już tylko dwa punkty do zajmującego 4 pozycję w tabeli Tottenahmu. The Spurs rozegrali jednak jeden mecz mniej. W następnej kolejce piłkarzy Beniteza czeka nie lada wyzwanie, zmierzą się bowiem z Chelsea Londyn.