Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Jeden z piłkarzy płaci gangowi 90 tysięcy funtów za opiekę

Na antenie radia BBC członek gangu anonimowo potwierdził, że jeden z czołowych graczy londyńskiego zespołu grającego w Premier League płaci 90 tysięcy rocznie za "ochronę". Gdyby tego nie robił, jak się wyraził informator, nie mógłby grać dalej w piłkę. Nie wiadomo o jakiego gracza, ani o który zespół chodzi.
Gwiazdor jest zmuszany do płacenia co dwa miesiące 15 000 funtów. - Już nigdy nie zagrałby w piłkę - mówi informator BBC na pytanie, co stałoby się gdyby piłkarz przestał płacić. Jeżeli piłkarz zapewniłby sobie profesjonalną ochronę, zagrożona byłaby jego rodzina i przyjaciele.

Sprawa jest tym bardziej szokująca, że członkowie gangu są przyjaciółmi piłkarza z czasów dzieciństwa. Wspólnie wychowywali się w południowym Londynie.

- Kiedy dorastasz w pewnej grupie ludzi, dzięki którym byłeś bezpieczny w dzieciństwie, a później zostajesz piłkarzem, to przychodzi czas zapłaty - powiedział członek gangu na antenie BBC. - Członkowie gangu stojący wyżej ode mnie wymogli zapłatę określonej kwoty co dwa miesiące, około 15 000 funtów. Jeżeli zaprzestałby płatności, nie mógłby kontynuować kariery. Stałaby mu się krzywda. Jeśli chciałby sobie zagwarantować bezpieczeństwo, to wiemy, gdzie mieszka jego rodzina, przyjaciele, ludzie na których mu zależy - kończy szokującą deklaracją rozmówca BBC.

"Flappyhandski" - brytyjska prasa o Łukaszu Fabiańskim ?