Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga angielska. Ferguson: Wygraliśmy zasłużenie

Alex Ferguson po dramatycznej końcówce meczu z Manchesterem City był w bardzo dobrym humorze. Wygraliśmy zasłużenie - powiedział manager Czerwonych Diabłów.
Manchester United pokonał lokalnego rywala po golu Paula Scholesa w doliczonym czasie gry. Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Manchester United - Manchester City.

Alex Ferguson przyznał po meczu, że to było niesamowite zakończenie.

- W tym sezonie strzeliliśmy Manchesterowi City trzy gole w doliczonym czasie gry. Ale myślę, że zasłużyliśmy na to - powiedział Ferguson.

We wrześniu Michael Owen w doliczonym czasie gry zapewnił zwycięstwo United w meczu z City. Manchester wygrał wtedy 4-3. W styczniu w meczu Carling Cup gola w doliczonym czasie gry zdobył Wayne Rooney. Czerwone Diabły pokonały The Citizens 3-1.

- Mieliśmy swoje szanse w tym meczu, ale nie zanosiło się na nasze zwycięstwo. Ale derby rządzą się swoimi prawami. Zapewniliśmy kibicom wielkie emocje w końcówce. I zrobiliśmy to w swoim mieście.

- Chcieliśmy zachować czyste konto, bo wiemy, że jak nie tracimy gola wygrywamy częściej. Wygrane 1-0 miały duży wpływ na zdobyte tytuły w przeszłości i dzisiaj potwierdziliśmy, że to prawda.

Boss United szczególnie wyróżnił zdobywcę gola - Paula Scholesa

- Był dzisiaj zawodnikiem meczu, był wspaniały. Jest bardzo dobrym graczem.

Sam Scholes powiedział po meczu, że pressing i szczęście przyczyniły się do wygranej. Dodał, że bardzo go cieszy pokonanie City, szczególnie nie na swoim stadionie.

Mancini: nie zasłużyliśmy na to

- Nie zasłużyliśmy na to. Jestem rozczarowany. Zawsze bardzo chce wygrać z United i nigdy nam się nie udaje. Mamy przed sobą cztery trudne mecze i piąty z Tottenhamem u siebie. On zadecyduje o wszystkim. Będziemy walczyć. - powiedział przybity trener City.

Chelsea przegrywa w derbach w bardzo słabym stylu czytaj tutaj ?