Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. FC Liverpool oficjalnie na sprzedaż

Amerykańscy właściciele Liverpoolu Tom Hicks junior i George Gillett oficjalnie potwierdzili, ze chcą sprzedać klub. Nawiązali współpracę z bankiem Barclays Capital, który ma się zająć znalezieniem nabywcy.
- W związku z dużym zainteresowaniem ze strony osób trzecich, klub potwierdza, że Barclays Capital oficjalnie doradza w procesie sprzedaży - oświadczyli właściciele na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Proces sprzedaży klubu ma nadzorować Martin Broughton, szef British Airways, mianowany nowym prezesem Liverpoolu.

Hicks i Gillet rządzą w Liverpoolu od 2007 roku

Obiecali 300 mln funtów na budowę nowego stadionu Stanley Park mogącego pomieścić 80 tys. widzów. Pochwała atmosfery na Anfield i 44 mln funtów na transfery wystarczyły, by kibice zaakceptowali nowych właścicieli. 

Pierwszym krok, sprowadzenie za 20 milionów funtów Fernando Torresa, był strzałem w dziesiątkę. Później zaczęły się problemy finansowe właścicieli połączone z seriami porażek sportowych Liverpoolu.

Czarne chmury na Liverpoolem

pojawiły się w listopadzie 2008 roku. Kryzys finansowy uderzył we właścicieli i znacznie spowolnił ich inwestycje w klub. Wstrzymany został projekt budowy nowego stadionu, a nad Liverpoolem zawisło widmo totalnej wyprzedaży,  gdyż długi klubu sięgnęły astronomicznej sumy 350 milionów funtów.

Kolejne plotki o sprzedaży

Media Liverpool sprzedawały już kilkakrotnie. Wśród chętnych wymieniano między innymi księcia Arabii Saudyjskiej,  następnie najbogatszego człowieka Indii,  a ostatnio renomowany bank Goldman Sachs. 

Kibice znają winnych

Mimo odpadnięcia z Ligi Mistrzów przed fazą pucharową, kibice wciąż popierają trenera Rafę Beniteza.  Za całe zło obwiniają Hicksa i Gilleta. Teraz wszystko wskazuje na to, że niebawem doczekają się zmiany właścicieli.

Różnica bramek może zadecydować o awansie do Ligi Mistrzów ?