Rafael Benitez: Alex Ferguson wymusza na sędziach rzuty karne

Pyskówką zakończył się niedzielny mecz Premier League pomiędzy Manchesterem United i Liverpoolem (2:1). Trener gości zarzucił Fergusonowi wywieranie presji na sędziach.
Wszystkie bramki Ligi Mistrzów znajdziesz tutaj ?

Liverpool prowadził od piątej minuty po golu Fernando Torresa, ale po chwili sędzia Howard Webb podyktował rzut karny. Wayne Rooney na raty strzelił gola. Wynik ustalił w drugiej połowie Park. - Wiemy o tym, że Alex Ferguson ma wpływ na wszystko. Widziałem faul Mascherano na Valencii trzy razy, z trzech różnych ujęć. To trzecie wydaje mi się podejrzane. Valencia upadł dziwnie - stwierdził Benitez. W telewizyjnych powtórkach widać, że Mascherano faulował Valencię przed polem karnym.

Ferguson domagał się czerwonej kartki dla Argentyńczyka. - Nie było możliwości, by Carragher zablokował strzelającego Valencię. On jest dla niego za szybki. Przepisy gry w piłkę nożną mówią, że jeśli powstrzyma się piłkarza, który strzela bramkę to powinien być wykluczony. Podyktowano rzut karny, ale Mascherano powinien zobaczyć czerwoną kartkę - powiedział trener Manchesteru.

Benitez przytoczył też inne przypadki błędnych decyzji sędziego. Np. gdy Gary Neville rozbił głowę Maxi Rodriguezowi. - I co się stało? Chyba winny był ptak przelatujący nad stadionem? - powiedział z cierpką ironią trener Liverpoolu.

Manchester United pokonał FC Liverpool ? 2:1