Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Portsmouth zostanie przejęty przez syndyka

W piątek Portsmouth, angielski klub ze 112-letnią tradycją, trafi pod zarząd finansowy, który jest formą ochrony przed bankryctwem. To pierwszy taki przypadek w historii Premier League, który jest efektem olbrzymich problemów finansowych klubu.
Termin, w którym ewentualni kupcy mieli przedstawić gwarancje finansowe na zakup klubu minął o 15.30 w czwartek. Ustalił go Andrew Androniku, który z ramienia firmy UHY Hacker Young będzie zarządzał finansami klubu. Żaden jednak nie zagwarantował odpowiedniej sumy. Zadaniem Andronikou będzie przeprowadzenie restrukturyzacji i takie uporządkowanie finansów, by klub był atrakcyjny dla ewentualnego kupca.

- Jestem bardzo smutny i bardzo zły - skomentował to wydarzenie trener Portsmouth Avram Grant. drużyna jest na ostatnim miejscu w tabeli. Przejście pod finansowy zarząd pozbawi ją w dodatku dziewięciu punktów. Klub ma długi w wysokości 80 mln euro. To wynik szalonych zakupów w 2007 r. dzięki, którym rok później drużyna zdobyła Puchar Anglii - pierwsze trofeum od prawie 60 lat.

Wayne Bridge » rezygnuje z gry w reprezentacji


Więcej o: