Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Nowy kontrakt dla Fabregasa - 30 milionów funtów za pięć lat gry

Działacze Arsenalu przedstawili Cescowi Fabregasowi propozycję nowego kontraktu. Zawodnik miałby się związać z Kanonierami na kolejne pięć lat. Podczas tego okresu na konto pomocnika miałoby wpłynąć - bagatela - 30 milionów funtów - podaje dziennik The Mirror
Arsenal jest niezwykle zdeterminowany by przedłużyć kontrakt z 22-letnim pomocnikiem. Fabregas stałby się najlepiej zarabiającym piłkarzem w całej historii klubu z Emirates Stadium. Jego kontrakt opiewałby na bajońską sumę 30 milionów funtów.

Choć Fabregasowi pozostały jeszcze trzy lata do wygaśnięcia obecnej umowy, włodarze klubu z Londynu chcą renegocjować jego warunki. Kapitan Arsenalu otrzymał propozycję gry na kolejne pięć lat i zarobki rzędu 120 tysięcy funtów tygodniowo.

Arsene Wenger nie chce by jego najlepszy zawodnik zasilił szeregi któregoś z hiszpańskich gigantów: Barcelony lub Realu Madryt.

Sam piłkarz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jak sam podkreśla - najważniejsza dla niego jest gra w Lidze Mistrzów i sięgnięcie po zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach.

Cesc Fabregas wystąpił jak dotąd w 26 meczach wszystkich rozgrywek. Strzelił 14 goli, zaliczył także 14 asyst.