Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier Kenii mediował ws. transferu piłkarza do Manchesteru City

Premier Kenii Raila Odinga oświadczył, że zrobił co mógł w sprawie przejścia McDonalda Marigi z AC Parmy do Manchesteru City. Transfer nie dojdzie jednak do skutku, gdyż brytyjskie władze nie wydały wyróżniającemu się pomocnikowi pozwolenia na pracę na wyspach. Byłby on pierwszym Kenijczykiem, jaki wystąpiłby w Premier League.
Odinga zdradził w oświadczeniu, że bardzo starał się, aby Maridze udało się jednak otrzymać zezwolenie: - Spędziłem minimum trzy godziny na rozmowach telefonicznych z kancelarią premiera Gordona Browna, z Urzędem ds. Afryki, z Ministerstwem Kultury i Sportu oraz z Home Office (ministerstwem spraw wewn. - przyp.). Rozmawiałem także z samym Marigą - wyznał premier.

- Chciałbym zapewnić wszystkich fanów piłki nożnej oraz wszystkich Kenijczyków, że wraz z Brytyjskim Wysokim Komisarzem w Kenii - Robem Mcaire, zrobiliśmy wszystko, co można było, by Mariga trafił do Manchesteru City. Nie wszystko jest jeszcze stracone - dodał Odinga.

Premier dodał także, że istnieje szansa, by 22-letni piłkarz przeniósł się do Anglii w majowym okienku transferowym. Informacje o możliwym transferze Marigi do City wywołały ogromne poruszenie w Kenii i wszyscy czekali z nadzieją na finalizację kontraktu.

Tymczasem reprezentant Kenii, nie mogąc przejść do Manchesteru, zdecydował się na transfer do Interu Mediolan. W poniedziałek podpisany został 4-letni kontrakt.Więcej o: