Van der Sar nie do pokonania

Grający przez cała drugą połowę w dziesiątkę Arsenal zremisował z Tottenhamem 0:0. Piłkarze Arsene'a Wengera tracą już 12 punktów do prowadzącego Manchesteru United, który wygrał z West Hamem 1:0. Edwin van der Sar nie puścił gola w 13. meczu z rzędu. Tomasza Kuszczaka zabrakło na ławce rezerwowych.

25 kolejka Premier League - wyniki i tabela

Pod koniec doliczonego czasu Luka Modrić był sam na sam z Manuelem Almunią. Strzelił słabo, Hiszpan łatwo złapał piłkę. Choć Arsenal od 37. minuty grał w dziesiątkę, była to najlepsza szansa drużyny z White Hart Lane.

Wcześniej próbowali Roman Pawluczenko i Robbie Keane. Irlandczykowi nie udał się powrót po półrocznym pobycie w Liverpoolu. W poniedziałek Harry Redknapp zapłacił za niego 12 mln funtów i mianował go kapitanem. Zrobił wszystko, by Keane nie czuł się jak na Anfield. Tam trener Rafa Benitez nie ufał mu i często sadzał na ławce.

Na razie zmiana niewiele zmieniła, bo Keane grał jak w Liverpoolu. Bardzo się starał, ale niewiele z tego wychodziło.

Arsenal starał się tylko przez pierwsze pół godziny. Później w dwie minuty spotkały go dwa nieszczęścia. Najpierw Emmanuel Adebayor naciągnął ścięgno udowe. Gdy Arsene Wenger przygotowywał zmianę, Emmanuel Eboue złośliwie kopnął Lukę Modricia, dostał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.

Przez to Arsenal myślał już tylko o obronie. Nic nie wyszło z debiutu kupionego z Zenitu St. Petersburg Andrieja Arszawina ani z powrotu Eduardo. Chorwat wyleczył już złamaną rok temu nogę i wczoraj siedział na ławce rezerwowych. Przyda się Arsenalowi w kolejnych meczach, bo po remisie z Tottenhamem bliżej mu w tabeli do szóstego Evertonu niż do zajmującej czwarte miejsce Chelsea.

Liderem pozostał Manchester United, który po golu Ryana Giggsa pokonał West Ham 1:0. Był to pierwszy ligowy gol Walijczyka w tym sezonie. Tym samym 36-letni skrzydłowy zaliczył 19. sezon z rzędu, w którym strzela bramkę.

Bohaterem meczu był jednak kolejny raz Edwin van der Sar. Holender nie puścił gola od 1212 minut i pobił rekord Wielkiej Brytanii Chrisa Woodsa z Glasgow Rangers, który nie puścił bramki przez 1196 minut. Teraz van der Sar może jeszcze poprawić rekord Europy należący do trenera Atletico Madryt Abela Resino. Hiszpan był niepokonany przez 1275 minut. Van der Saar będzie lepszy, jeśli wytrwa do 64. minuty zaległego meczu z Fulham (18 lutego).

W niedzielę rezerwowym bramkarzem Man United był Ben Foster. Kuszczak, choć nie jest kontuzjowany, obejrzał mecz z trybun.

23

punkty w 13 meczach u siebie zdobyła Chelsea. Na wyjeździe w 12 spotkaniach - 26

Piłkarze na Wyspach faulują, by mieć wolne w święta - czytaj tutaj ?